
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.3 mm |
| Width | 5.3 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.95 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| Weight | 208.312296 mg |
| Output Current | 3.6 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 16 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 16 mA |
| Supply Type | Dual |
| Nominal Supply Current | 16 mA |
| Output Current per Channel | 3.6 mA |
| Max Dual Supply Voltage | 8 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 days ago) |
| Output Type | Differential |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 42
Distributors
pcbx
Unit Price$1.11996
Ext.Price$1.11996
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.11996 | $1.11996 |
| 10 | $1.01394 | $10.13940 |
| 25 | $0.98157 | $24.53925 |
| 50 | $0.95023 | $47.51150 |
| 100 | $0.91990 | $91.99000 |
| 300 | $0.90395 | $271.18500 |
| 500 | $0.88827 | $444.13500 |
| 1000 | $0.87630 | $876.30000 |
| 3000 | $0.54887 | $1646.61000 |
